Dianthus - strony WWW » Pozycjonowanie i optymalizacja

Optymalizacja i pozycjonowanie stron WWW


Strony internetowe od wielu lat mogły być tworzone w wielu standardach z wykorzystaniem praktycznie nieograniczonej ilości technik i języków programowania oraz metod publikacji treści. Zarówno wyszukiwarki internetowe jak i same przeglądarki tolerowały i częściowo nadal tolerują, tworzenie stron internetowych nie do końca spójne ze standardami. Wiele silników wyszukiwarek internetowych zaczęło więc oceniać jakość stron internetowych nie tylko pod względem treści jakie pokazują się na nich, ale także pod względem jakości kodu źródłowego tych stron.

Czy moja strona jest przygotowana do współpracy z wyszukiwarkami internetowymi?

Takie pytanie zadaje sobie wielu właścicieli firm i managerów, których efektywność marketingu poprzez stronę internetową drastycznie spadła.

Optymalizacja stron WWW polega na poprawieniu strony internetowej tak, by prezentowała się ona poprawnie we wszystkich przeglądarkach internetowych a wyniki wyszukiwania wyszukiwarek internetowych uwzględniały treści, które się na nich znajdują.

Dodatkowo wprowadza się mechanizmy, które przedstawiają wyszukiwarkom internetowych dostępne pod danym adresem podstrony oraz informacje dodatkowe.
Istnieje kilka możliwości dotarcia do serwisu internetowego (Strony WWW). Jeśli użytkownik zna adres strony, wpisuje go po prostu w pasek adresu.

Drugim źródłem wejść są przejścia z innych stron internetowych (Katalogi, strony tematyczne i branżowe).
Z wielu badań oraz analizy statystyk wynika, że najczęstszym źródłem odwiedzin serwisów WWW są wyszukiwarki internetowe.

Podgląd źródeł odwiedzin

Powyższy wykres pochodzi ze strony już zoptymalizowanej. (Źródło: Google Analytics)

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie polega w głównie na zoptymalizowaniu zawartości serwisu internetowego pod względem wyszukiwarek internetowych oraz przeglądarek, dokładnym opisaniu wszystkich stron serwisu oraz wszystkich jej elementów.

Następnym krokiem jest utworzenie połączeń między katalogami branżowymi (tematycznymi), a promowaną stroną.
Pozycjonowanie naturalne jest to proces bardzo czasochłonny, ale ma wymiar długotrwały.

Proces pozycjonowania składa się z:

  • Analizy strony internetowej klienta, na tle strony konkurencyjnych firm;
  • Analizy słów i fraz kluczowych, ważnych do funkcjonowania firmy klienta;
  • Optymalizacja strony internetowej klienta;
  • Analizę opublikowanych treści oraz doradztwo dotyczące zmian, publikacji, powiązań (linkowanie wewnątrz strony);
  • Realizacja zdobywania powiązań z tematycznych katalogów branżowych i innych stron;
  • Analiza efektów i przeprowadzenie dalszych zmian.

Przed procesem pozycjonowania dokonujemy dwustopniowego audytu:

  • Audyt wstępny – ocena jakości strony, względem współpracy z wyszukiwarkami oraz jakości publikowanej treści, dostępność strony w wyszukiwarkach internetowych;
  • Audyt całościowy – uwzględnia części audytu wstępnego, a dodatkowo analizowane są potrzebne zmiany i ich spodziewany skutek.

Audyt wstępny jest wykonywany za darmo.

Czy wiesz, że:
System CMS naszej firmy jest już zoptymalizowany, dodatkowo posiada on narzędzia ułatwiające poprawę problemów, które mogą wystąpić podczas indeksowania stron przez roboty wyszukiwarek.

Złe pozycjonowanie

W Internecie istnieje wiele systemów pozycjonowania, które w niewłaściwy sposób starają się sztucznie wybić pozycję strony na dane słowa kluczowe, jednak silniki wyszukiwarek internetowych radzą sobie z takimi próbami, a same próby nie dają efektu w dalszym okresie czasu. Dodatkowo strona internetowa może zostać poddana swego rodzaju „kwarantannie" i nie będzie widoczna w wynikach wyszukiwania. Takie praktyki są źle odbierane przez systemy wyszukiwawcze czyli wyszukiwarki.

Oczywiście nigdy nie stosujemy "złego pozycjonowania"

 

Katalogowanie:

Proces pozycjonowania opiera się głównie o tworzenie powiązań z katalogami branżowymi, a promowaną stroną internetową.
Aktualnie posiadamy w swojej bazie ponad 26000 aktywnych katalogów stron oraz stale weryfikujemy naszą bazę, a także dodajemy nowopowstałe katalogi, dzięki czemu pozycjonowanie realizowane przez naszą firmę jest „naturalne" i nie ma złego wpływu na pozycjonowaną stronę.

W trosce o strony naszych klientów: DZIAŁAMY ZGODNIE Z ZALECENIAMI FIRMY GOOGLE oraz zasadami zdrowego rozsądku.

 

 

Zobacz także:

 

 

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami.

Dokument wydrukowany ze strony: www.dianthus.pl/pozycjonowanie-i-optymalizacja/